همواره رقابت شدیدی میان دانش آموزان رشته تجربی جهت ورود به رشته مورد علاقه دانشگاهی وجود دارد. در سالیان اخیر با تغییرات اساسی صورت گرفته در طراحی تست‌های آزمون خصوصا در درس زیست شناسی، درک مفاهیم مطرح شده در کتب درسی ضروری می‌باشد. بر این اساس تیم مدیریتی سایت مدرسه سوم بر آن شد تا مجموعه کامل از تست‌های آزمون سراسری سال‌های ۹۰ تا ۹۶ مربوطه به درس زیست شناسی به همراه پاسخ تشریحی فراهم آورد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بسته تست زیست شناسی پایه دهم در کنکور تفکیک سوالات فصل به فصل بر اساس کتاب جدید زیست شناسی می‌باشد.

ویژگی‌های بسته تست زیست شناسی پایه دهم در کنکور

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این پکیج آموزشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • تست‌های زیست شناسی آزمون سراسری سال‌های ۹۰ تا ۹۶
  • تفکیک تست‌ها به صورت فصل به فصل
  • تفکیک تست‌های به صورت سال به سال در هر فصل
  • پاسخنامه کاملا تشریحی
  • بروزرسانی همواره بسته
  • طراحی زیبای بسته
صفحه فصل سوم در بسته تست زیست شناسی پایه دهم در کنکور
صفحه فصل سوم در بسته تست زیست شناسی پایه دهم در کنکور

چرا تست‌های کنکور سراسری؟

دغدغه اصلی اکثر دانش آموزان موفقیت در کنکور است. برای موفقیت در کنکور باید با تست‌های کنکوری و سبک طراحی آن‌ها آشنا باشیم. به همین دلیل ما بسته تست زیست شناسی پایه دهم در کنکور را آماده کردیم.

شاهد هستیم که موسسات مختلف همواره تست‌های متنوعی را برای دانش آموزان فراهم می‌کنند. البته در میان آن تست‌ها، تست‌های سبک قدیمی و غیرکنکوری نیز یافت می‌شود. بهترین تست برای تمرین و آمادگی برای کنکور، تست خودِ کنکور است. تجربیات نشان داده که نوع طراحی تست‌های کنکور در هر چند سال، ۸۰ درصد شبیه به هم است. پس آشنایی با تست‌های سال‌های قبل، کمک به سزایی به دانش آموزان برای موفقیت در کنکور می‌کند.

دلیل دیگر اینست که ما با حل کردن تست کنکورهای سال‌های قبل، به اشکالات خود در آن‌ها پی می‌بریم. ما می‌توانیم با مهندسی معکوس تست‌ها، اشکالات خود را به صورت بنیادی برطرف کنیم. عمران درویش درباره این روش چنین می‌گوید؛

اما آن‌چه ما را بر آن می‌دارد که شما را به پاسخ‌گویی این تست‌ها تشویق کنیم، در واقع یک تکنیک جمع‌بندی است. این تکنیک که در اصل و اساس خود الهام گرفته از روش مهندسی معکوس است، از شما می‌خواهد تست‌های زیادی را از مباحث مختلف حل نمایید و آن‌ها را با دقّت و وسواس زیاد تحلیل کنید. حال با استفاده از تمام زمان خود در طول روز آن مشکلات را به صورت بنیادی برطرف می‌کنیم، البته باید توجه کنیم که این روش وقتی پاسخ می‌دهد که تعداد تست‌ها زیاد باشد تا احتمال برخورد به هدف یعنی کشف اشکالات ما بسیار زیاد شود.

تغییرات بسته

در تاریخ ۲۲ تیرماه ۱۳۹۶، تست‌های کنکور سال ۱۳۹۶ به همراه پاسخ تشریحی به بسته افزوده و ایمیل آپدیت برای خریداران ارسال شد. در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، این بسته برای تمام کاربران دارای اشتراک در دسترس قرار گرفت.