همانطور که می‌دانید در کنکور ۹۸ سوابق تحصیلی ۳۰ درصد تاثیر مثبت خواهد داشت. در این پست آموزش دریافت کد سوابق تحصیلی از سایت ساهت را برای شما قرار داده‌ایم. برای دریافت کد سوابق تحصیلی برای کنکور ۹۸ مراحل زیر را دنبال کنید.

مراحل دریافت کد سوابق تحصیلی

برای دریافت کد سوابق تحصیلی باید وارد سایت dipcode.medu.ir شوید. سپس وارد بخش ورود داوطلب شوید. در این بخش اطلاعات خواسته شده شامل شماره دانش آموزی، کد منطقه، مقطع و تاریخ تولد خود را وارد کنید.

دریافت کد سوابق تحصیلی

شماره دانش آموزی شما، کد ملی شما بدون صفر اول آن است. در صورتی که کد دانش آموزی شما با کد ملی شما تفاوت دارد، آن را از مدرسه دریافت کنید یا از روی یکی از کارنامه‌های خود یادداشت نمایید. کد منطقه را نیز می‌توانید از اطلاعات درون کارنامه یا از مدرسه خود دریافت نمایید. همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت سنجش و زدن نام منطقه، کد منطقه خود را دریافت نمایید. (ورود به صفحه دریافت کد منطقه سایت سنجش)

در صورتی که دانش آموزش نظام جدید هستید، کد مقطع را متوسطه دوم انتخاب کنید. اگر دانش نظام قدیم هستید، گزینه پیش دانشگاهی را انتخاب کنید. سپس تاریخ تولد خود را همانند الگو وارد و بر روی دکمه ورود کلیک کنید.

پس از ورود موفق، به زبانه نمایش کارنامه بروید. در صورتی که دانش آموز نظام قدیم باشید علاوه بر اطلاعات هویتی، نمرات نهایی شما نیز نمایش داده خواهد شد. اگر دانش آموز نظام جدید باشید، فقط اطلاعات هویتی شما قابل مشاهده است. پس از بررسی اطلاعات و نمرات بر روی گزینه تایید کلیک کنید. در صورت وجود مغایرت از تایید خودداری و به اداره آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه نمایید.

پس از تایید اطلاعات، سامانه کدی به شما خواهد داد. این کد در زمان ثبت نام برای کنکور کاربرد دارد و باید در فرم ثبت نام کنکور وارد شود. آن را یادداشت نمایید. شما تا ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ فرصت دارید با ورود به این سایت سوابق تحصیلی و اطلاعات خود را تایید کنید.