در ادامه کتب استان شناسی، در این پست برای البرزی های عزیر کتاب استان شناسی البرز پایه دهم رو قرار میدم. مجموعه کتب استان شناسی عمومی هستند یعنی در کلیه رشته های پایه دهم چه فنی و چه نظری تدریس خواهند شد. همچنین برای هر استان یک کتاب مخصوص تالیف شده است و دانش آموزان هر استان کتاب مخصوص خود را خواهند داشت. در این کتب به معرفی ویژگی های استان مربوط پرداخته شده و همانند کتب مطالعات اجتماعی سال های قبل، است.

در ادامه به معرفی کتاب استان شناسی البرز و استان البرز میپردازیم و این کتاب را برای دانلود قرار خواهیم داد.

معرفی استان البرز

استان البرز سی و یکمین استان ایران است. در جلسهٔ هیئت دولت در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۸ لایحهٔ تأسیس این استان تصویب و به مجلس شورای اسلامی فرستاده شد. در ادامه با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۳۸۹/۴/۷ استان البرز بطور رسمی شکل گرفت. در این طرح پیشنهادی کرج به عنوان مرکز استان درنظر گرفته شده‌است. این شهر در ۲۰ کیلومتری غرب تهران و در حوزهٔ استحفاظی استان تهران قرار گرفته بود که با جمعیتی بالغ بر ۱٬۶۱۴٬۶۲۶ نفر، چهارمین شهر پرجمعیت ایران پس از شهرهای تهران، مشهد و اصفهان محسوب می‌گردد

استان البرز از دیدگاه مقام معظم رهبری

امروز بعد از پیروزی انقلاب، دیگر امتیاز یک شهر فقط به این نیست که دارای آب و هوای ممتاز یا باغستان های زیبا و سرسبز است. خدای متعال این نعمت را به کرج داده است؛ اما نعمت های دیگر و بزرگتری هست که آن نعمت ها را هم به طور وافر به این منطقه و شما مردم مؤمن و انقلابی آن بخشیده است.

تصویر جلد کتاب استان شناسی البرز پایه دهم

تصویر جلد کتاب استان شناسی البرز پایه دهم
تصویر جلد کتاب استان شناسی البرز پایه دهم

دانلود کتاب استان شناسی البرز

برای دانلود کتاب استان شناسی البرز پایه دهم از باکسی در زیر این پست مشاهده میکنید، استفاده کنید. با کلیک بر روی دانلود، فایل PDF کتاب را به راحتی دانلود نمایید.