به درخواست شما تصمیم گرفتیم کتاب های ویژه فنی حرفه‌ای رو هم در سایت قرار بدهیم. در این پست کتاب ترسیم فنی و نقشه کشی پایه دهم که ویژه فنی حرفه است را معرفی و برای دانلود قرار میدهیم. این کتاب در رشته نقشه کشی معماری در گروه و زمینه هنر فنی حرفه‌ای تدریس خواهد شد. در این کتاب همانطور که از نامش پیداست درمورد آموزش نقشه کشی و آشنایی با ابزارهای مورد نیاز این حرفه میباشد.

ضرورت نقشه کشی برای ساختمان

امروزه صنعت ساختمان با توجه به تنوع روزافزون بناها و تغییر سریع مواد و مصالح و پیچیده شدن فنآوری تولید از فعالیت های پرهزینه و پرکار بشری است و افراد و گروه های کاری زیادی را درگیر می‌کند، و به‌جز بناهای بسیار کوچک و ساده روستایی وجود نقشه برای احداث یک بنا از ضروریات حتمی است. بسیاری از اوقات مجریان یک ساختمان هرگز طراح یا طراحان آن را نمی‌بینند و واسطه بین آنها نقشه‌ها هستند. اگر قرار باشد نقشه‌ای دقیقاً آنگونه ساخته شود که در ذهن طراح شکل گرفته است. نقشه‌ها باید دقیق و کامل باشد. این چنین است که نقشه کشی مرحله بسیار پراهمیت ساخت یک بنا محسوب میشود.

شناخت اشکال هندسی؛ ضروریت نقشه کشی

همانطور که میدانید نقشه ها از کنار هم آمدن اشکال هندسی تشکیل میشوند و هنرجویان این رشته باید آشنایی کامل با اشکال هندسی و نحوه رسم این اشکال داشته باشند. مولفان کتاب این ضروریت را اینگونه معرفی میکنند:

از آنجا که مبنای نقشه کشی معماری آگاهی و شناخت اشکال هندسی و قواعد ترسیم آنها است، همچنین آگاهی از دانش ترسیم فنی و تسلط بر زبان آن لازمه ترسیم احجام سه بعدی از جمله احجام معماری است، کتاب به سه بخش اصلی هندسه و ترسیمات دو بعدی، ترسیم فنی و نقشه کشی معماری تقسیم شده است.

نقشه کشی ساختمان
نقشه کشی ساختمان

آموزش تعاملی دوسویه؛ محوریت آموزش این کتاب

در این کتاب نیز سعی شده آموزش برای دانش آموران همراه با لذت و مشارکت دانش آموز در روند تدریس باشد. مولفان اینچنین میگویند:

آموزش تعاملی و دوسویه بهترین طریق ایجاد انگیزه در شاگرد برای حضور کامل ذهنی در کلاس و یادگیری مطالب در حین تدریس معلم است. روشی که شاگردان را وادار به تمرکز بیشتر و در نتیجه یادگیری سریعتر می‌کند. در این کتاب سعی شده با به‌کارگیری روش آموزشی تعاملی بازده آموزش بالا رود و در طی یک فعالیت توأم نظری عملی و دوسویه فضای آموزشی مطلوبتر، و فرآیند یادگیری بهتر انجام شود.

تصویر جلد کتاب ترسیم فنی و نقشه کشی پایه دهم

کتاب ترسیم فنی و نقشه کشی
کتاب ترسیم فنی و نقشه کشی پایه دهم

دانلود کتاب کتاب ترسیم فنی و نقشه کشی

برای دریافت فایل PDF کتاب کتاب ترسیم فنی و نقشه کشی پایه دهم که ویژه گروه هنر فنی حرفه‌ای است، از باکس زیر اقدام فرمایید. با کلیک بر روی دانلود فایل مربوط، عملیات دانلود شروع خواهد شد.