با یک گزارش کامل از آخرین وضعیت تغییرات آموزشی، همراه شما هستیم. همانطور که می‌دانید مقرر شده است ساعت آموزشی پایه دوازدهم به ۲۴ ساعت کاهش پیدا کنید. همچنین اخباری از تغییر زمان برگزاری کنکور ۹۸ به گوش می‌رسد. در این پست آخرین وضعیت دو مورد ذکر شده به همراه آخرین وضعیت تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ تا تاریخ ۷ شهریور ۱۳۹۷ را به اطلاع شما می‌رسانیم.

تغییر زمان برگزاری کنکور ۹۸ قطعی است

با توجه به وجود امتحانات نهایی در پایه دوازدهم و تاثیر قطعی آن‌ها در کنکور در کنار ساعت آموزشی ۳۵ ساعته پایه دوازدهم، تغییر زمان برگزاری کنکور ۹۸ یک امر لازم‌الاجرا به نظر می‌رسد.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه در حاشیه نمایشگاه دستاوردها و عملکرد یکساله آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان تصریح کرد:

تغییر زمان کنکور به دانش‌آموزان فرصتی بیشتری برای آمادگی تحصیلی می‌دهد و سازمان سنجش هم اعلام با تغییر زمان کنکور موافقت کرده است.

با اعلام زرافشان برای جلوگیری از تداخل امتحان نهایی و آزمون کنکور، کنکور نیمه دوم تیر ماه برگزار شود. با وجود موافقت سازمان سنجش انتظار می‌رود تغییر زمان برگزاری کنکور ۹۸ قطعی باشد.

کاهش ساعت آموزشی پایه دوازدهم منتفی است!

با اعلام رسمی آموزش و پرورش در تاریخ ۱ مهرماه ۱۳۹۷، این طرح منتفی است. عبدالرسول عمادی، سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام طرح کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم از ۳۶ به ۲۴ ساعت و اینکه آیا هنوز بررسی این طرح در دستورکار است یا خیر؟ اظهار گفت: «این برنامه منتفی شده است و کاهش ساعات برنامه درسی در پایه دوازدهم دیگر در دستورکار نیست.»

تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ منتفی است!

تاثیر قطعی (هم مثبت و هم منفی) سوابق تحصیلی در کنکور، یکی از داغ‌ترین و پربحث‌ترین خبرهای مربوط به این حوزه بود. در تیرماه ۱۳۹۷ اعلام شده که نمرات امتحان نهایی در کنکور تاثیر قطعی ۳۰ درصدی خواهند داشت. بعد از انتشار این خبر و جنجال‌های مرتبط با آن، شایعاتی مبنی بر حذف این قانون یا اصلاح آن به تاثیر مثبت و نه قطعی به گوش می‌رسد.

با توجه به آخرین اخبار تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸، لغو شده و جای خود را به تاثیر حداکثر ۳۰ درصدی و مثبت داده است.

عناوین دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم مشخص شد!

عبدالرسول عمادی، سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تصویب تعداد دروس امتحان نهایی در پایه دوازدهم خبر داد و گفت: تعداد دروسی که قرار است امتحان آنها به صورت نهایی در پایان سال دوازدهم برگزار شود باید به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش می‌رسید. اخیرا جلسه تشکیل و تعداد دروس امتحان نهایی برای شاخه‌ها و رشته‌های نظری این پایه به تصویب رسید و قطعی شد. امتحان بین ۱۰ تا ۱۱ درس بر حسب رشته‌های مختلف دوره نظری به صورت نهایی برگزار می‌شود. (مشاهده لیست دروس نهایی)

منابع و مراجع

تمام اطلاعات موجود در این مقاله از مرجع‌های زیر تهیه شده است. لازم به ذکر است که تحلیل‌های وارده توسط وب‌سایت مدرسه سوم انجام شده و ممکن است در آینده تغییراتی کند.

 

به نظر شما آیا تغییرات انجام شده در پایه دوازدهم و کنکور ۹۸ به نفع دانش آموزان است یا به ضرر آن‌ها؟‌ نظر خود را در مورد این تغییرات از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما در ارتباط بگذارید.