واژگان و کلمات از مهم‌ترین بخش‌های هر زبانی هستند. امروز کتابچه واژگان زبان انگلیسی کنکور را برای شما قرار داده‌ایم. در این کتابچه تمام واژگانی که در کتب پایه دهم، پایه یازدهم و پایه دوازدهم آموخته‌اید، فهرست شده است. این کتابچه توسط انتشارات خیلی سبز نگاشته شده است.

ویژگی‌های کتابچه واژگان زبان انگلیسی کنکور

این کتابچه در قطع جیبی و در ۱۶۰ صفحه تالیف شده است. تمام واژگان و اصطلاحات استفاده شده در سه کتاب پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم در این فایل موجود است. همچنین یکی از نقاط قوت کتابچه واژگان زبان انگلیسی کنکور، پرداختن به واژگان و اصطلاحات موجود در کتابکار سه پایه می‌باشد که اهمیت زیادی در سوالات کنکور دارند. این کتابچه ضمیمه رایگان کتاب تست انگلیسی جامع (جلد دوم – دوازدهم) می‌باشد و به صورت رایگان در سایت انتشارات خیلی سبز قرار گرفته و مدرسه سوم فقط آن را بازنشر داده است.

ذهن انسان می‌تواند به طور موثر تنها ۱۵ کلمه در هرروز به خاطر بسپارد، بنابراین اگر تعداد بیشتری لغت انتخاب کنید نمی‌توانید آنها را به خوبی یاد بگیرید و دچار مشکل می‌شوید.

خصوصیات و ویژگی‌های کتابچه واژگان زبان انگلیسی کنکور می‌توان به دو قسمت تقسیم کرد. بخش پایه دوازدهم و بخش پایه دهم و یازدهم! برای تمام واژگان معنای فارسی، تلفظ و نوع کلمه نوشته شده است. تفاوت میان واژگان پایه دوازدهم و واژگان پایه دهم و یازدهم اینست که برای واژگان دوازدهم علاوه بر موارد فوق، یک یا چند جمله نمونه آورده شده است اما برای کلمات دهم و یازدهم این جملات وجود ندارد.

بخشی از واژگان درس اول پایه دوازدهم
بخشی از واژگان درس اول پایه دوازدهم

همانطور که ذکر شد تمام واژگان استفاده شده چه در کتاب و چه در کتابکار سه پایه در این کتابچه گنجانده شده‌اند. این واژگان به صورت درس به درس و پایه به پایه تفکیک شده‌اند.

دانلود کتابچه واژگان زبان انگلیسی کنکور

برای دانلود این کتابچه که توسط انتشارت خیلی سبز تالیف شده است، از دکمه زیر استفاده نمایید. به امید موفقیت شما در کنکور!