چند روز پیش، خبری در مورد تالیف کتب پایه یازدهم قرار دادیم. امروز اولین کتاب رسمی پایه یازدهم را در سایت قرار می‌دهیم. این کتاب نسخه نهایی بوده و در مدارس تدریس خواهد شد. کتاب تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم در رشته‌های علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، فنی و حرفه‌ای و کاردانش تدریس خواهد شد. با توجه به اخبار پخش شده در مورد جدیدالتالیف بودن کتب پایه یازدهم، لازم به ذکر است که این کتاب جدیدالتایف نبوده و کتاب پایه سوم دبیرستان نظام قدیم می‌باشد.

کمی درباه کتاب تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم

در ابتدای این کتاب به صورت کوتاه تاریخ ایران را از ورود هخامنشیان تا قبل از قاجاریه، بررسی شده است. لازم به ذکر است که از این بخش در ارزشیابی پرسش نمیشود. آموزش تاریخ معاصر در این کتاب از دوره قاجاریه شروع و به انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و تاثیر انقلاب اسلامی بر کشورهای دیگر می‌رسد. این کتاب شامل بیست و شش درس می‌باشد.

جلد کتاب تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم
جلد کتاب تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم

این درس از دو واحد درسی در هفته را برخوردار است.

دانلود کتاب تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم

طبق قوانین آموزش و پرورش ما مجاز به قرار دادن فایل الکترونیکی کتاب در سایت خود نیستیم. شما می‌توانید با استفاده از دکمه زیر وارد سایت چاپ کتب درسی شده و کتاب مورد خود را دانلود فرمایید. از این بابت که نمی‌توانیم فایل را برای دانلود قرار دهیم، از شما عذر خواهیم.